Başlık ne kadar klişe olsa da uzun zamandır açmak için gerçekten hevesli olduğum lakin bir türlü fırsat bulamadığım blog sayfamı en sonunda açıyorum ve yazılıma ilk başladığımda yaptığım gibi “Hello World!” ile başlamak bana çok uygun gözüktü.

Kişisel tecrübelerimi ve fikirlerimi, web geliştirme, wordpress ve bir çok konu hakkında yararlı olabileceğini düşündüğüm yazıları artık blog sayfamda paylaşmaya başlayacağım. (Bu arada kişisel web sitemi, tamamen ücretsiz olan ve html5up.net tarafından geliştirilen Strata isimli bir HTML temadan oluşturdum. Tema üstündeki bir kaç ufak düzenlemeden sonra tek yapmam gereken WordPress temasına çevirmek oldu. Eğer isterseniz sizde tamamen ücretsiz olan bu temalardan yararlana bilirsiniz.)

Web geliştirici olmak için çabaladığım ilk yıllarımda beni teşvik eden ve kendimi geliştirmemde motivasyon sağlayan kişisel bloglar, web geliştirici olma yolunda bana her zaman yardımcı olmuştur. HTML/CSS/JQuery ve PHP gibi dilleri ilk olarak yazılım geliştiricilerin kişisel bloglarında keşfetmeye ve öğrenmeye başladım. O zaman ki blogların kaliteli içerik üretiyor olmasından dolayı olduğuna inanıyorum ki gerçekten iyi bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. İlk işim 50TL değerinde bir içerik botu idi 🙂 ve ikinci işimde basit bir WordPress blog teması oluşturmaktı. İlk işlerimden yaklaşık 4 yıl geçti ve şuan bir çok tasarım stüdyosu ve ajanslar ile harika projeler geliştirme fırsatı buluyorum ve bunları tamamen o bloglara borçluyum. Borcumu kendi blog sayfamda web geliştirici olmak için yeni adım atanlara ve web geliştiriciliği yapmaya devam eden kişilere yardımcı olacağını düşündüğüm içerikler üreterek ödemek istiyorum.

İlk blog yazımı inandığım ve sevdiğim bir söz ile bitirmek istiyorum.

“Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken, bir başkasının yapamadığını görüp dilini tutmak imkansızdır!” Bernard Shaw